MAAKÜTE AUKUDE ASUKOHT?

Soojuspuuraukude asukoha määramisel on oluline silmas pidada järgnevaid punkte

  • Maaküte puurakude vahekaugus peab olema miinimum 7 meetrit.
  • Soojuspuuraukude asukoha valikul oleks mõistlik silmas pidada tehnoruumi asukohta soojuspuuraukude suhtes. 
  • Trassid paigaldatakse ca 1m sügavusele ning kerge kaldega maaküte puuraukudest hoone poole.

MIDA TEADA ENNE HOONE KAVANDAMIST? 

Kui on plaani võetud uue hoone ehitus ja küttelahenduseks on valitud maasoojus puuraugu näol, soovitame enne vundamendi ehitust konsulteerida ettevõttega, kes puuraugud rajab. Õigesti paigaldatud õigete läbimõõtudega vundamendi läbiviigud teevad töö lihtsamaks, kiiremaks ja soodsamaks. 

MITU MEETRIT ON VAJA PUURIDA?

Maasoojuspuuraukude arv ning sügavus sõltub hoone kütmiseks vajaliku soojuspumba võimsusest. Täpsed andmed hoone kohta, võimaldavad teha täpse pakkumise! Lisaks tuleb arvestada ka kinnistu asukoha ja geoloogilise läbilõikega. Iga kivimitüüp annab erineva koguse energiat!

ENNE PUURIMIST!

Kuna eestis on palju puurkaevusid, mis ei ole registritesse kantud, võib juhtuda, et projektis ei ole kõik ümberkaudsed avatud kaevud kajastatud. 
Kuna puurimisel kasutatakse õhk- keerd – löök puurimise tüüpi, võib juhtuda, et lähedal asuvad kaevud, mis ei ole nõuetele vastavalt suletud, hakkavad vett välja ajama. Seega, et selliseid olukordi vältida oleks vajalik nö. mustad augud kaardistada. 

KUI PALJU MAKSAB MAAKÜTE

Maasoojuspuuraukude hind sõltub puuritava pinnase geoloogilisest läbilõikest. Soodsam on puurida paekivi. Kallim on puurida liivast ja kruusast pinnast. Olenevalt asukohast võib olla ühe maaküte augu hind suurusjärk 3000- 5000 eurot.  Täpse hinna saab alati päringu teel!

Meie poolt paigaltatud materjalidel on CE sertifikaadid ning garantii materjalidele ning töödele vastavalt Eesti Vabariigi seadustele! 

 

 

Teavitame, et kasutame kodulehel küpsiseid. Lehe kasutamise jätkamiseks nõustu küpsistega. Rohkem infot

MEIE KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED Kasutame veebilehel küpsiseid, et tagada külastajatele meeldiv kogemus. Kui te ei muuda seadistust, eeldame, et soovite saada kõiki Puurvesi veebilehe failide küpsiseid. Muidugi võite soovi korral küpsisefaili seadistust alati muuta. Palume siiski arvesse võtta, et kui muudate küpsiste seadistusi, ei saa me tagada veebilehe korrapärast toimimist. Mõned funktsioonid lehel võivad minna kaduma ja te ei pruugi mõningat sisu enam näha.

Sulge