Maaküte energia puurkaevud on muutumas Eestis üha populaarsemaks maa-vesi soojuspump süsteemi lahenduse energiaallikaks kuna on loodussäästlik, ökonoomne ja suure kasuteguriga. Energiakaevust saadav soojus meetri kohta on vähemalt kaks korda suurem võrreldes horisontaalse paigaldusega kollektori puhul.

Energiakaevuks nimetatakse vertikaalseid või kaldu puurauke, kuhu on paigaldatud plastikust u-kollektor ning mille sees voolab külmakandevedelik. Eelisteks on sõltumatus ilmastikust, saab rajada väikestele kruntidele ning suur kasutegur.

Energiakaevu kollektorites voolav külmakandevedelik pumbatakse soojuspumba soojusvahetisse kus toimub soojusenergia ülekanne teisele kinnises süsteemis ringlevale vedelikule- külmaagensile. Peale soojusenergia ülekannet pumbatakse külmakandevedelik energiakaevu ja protsess kordub. Maaküte süsteemi investeeringu tasuvusaeg on enamjaolt 4-7 aastat.

Küsi pakkumine Energiakaevudele!

 

Teavitame, et kasutame kodulehel küpsiseid. Lehe kasutamise jätkamiseks nõustu küpsistega. Rohkem infot

MEIE KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED Kasutame veebilehel küpsiseid, et tagada külastajatele meeldiv kogemus. Kui te ei muuda seadistust, eeldame, et soovite saada kõiki Puurvesi veebilehe failide küpsiseid. Muidugi võite soovi korral küpsisefaili seadistust alati muuta. Palume siiski arvesse võtta, et kui muudate küpsiste seadistusi, ei saa me tagada veebilehe korrapärast toimimist. Mõned funktsioonid lehel võivad minna kaduma ja te ei pruugi mõningat sisu enam näha.

Sulge