HOIATUS!

Puurkaevu rajamiseks on eelnevalt vajalik täita seadusest tulenevad kohustused ehitusloa saamiseks. See on tähtis, et hoida ära “nö mustalt ” tehtud puurkaevude rajamine. Hinnavahe ametlikult ning mustalt tehtud kaevude vahel jääb üldiselt mõnesaja euro ringi, kuid ühel juhul ei saa Te mitte mingisugust garantiid! Lisaks on Iga mitteametlik puurkaev potensiaalne reostusoht meie põhjaveele, sest puudub igasugune ülevaade milliseid veekihte on avatud!

 

Selleks, et puurkaev seaduspäraselt rajada tuleb käituda järgnevalt:

  1. Kohalikule omavalitsusele tuleb esitada “PUURKAEVU ASUKOHA KOOSKÕLASTAMISE TAOTLUS”  Taotlusele lisada tingmärkidega varustatud asendiplaan/aerofoto (mõõdus 1:500 kuni 1:1000) kuhu peale  märkida puurkaevu asukoht ja kõik võimalikud reostusallikad. Puurkaevu asukoht peab jääma  võimalikest reostusallikatest (kogumiskaevud, käimlad, väetise- ja sõnnikuhoidlad, õlimahutid, kanaliseerimata saunad jms.) suhtes põhjaveevoolu suunas ülesvoolu ja krundi piires võimalikult kaugel (vähemalt 10 m).
    Märkus:  Aerofoto  leiate maa-ameti infoserverist või pöörduge meie poole.
  2. Peale puurkaevu asukoha kooskõlastamist kohalikus omavalitsuses, võib alustada puurkaevu projekteerimisega.
  3. Koostatud puurkaevu projekt tuleb üles laadida ehitusregistrisse, täita ehitusluba ning tasuda riigilõiv.
  4. Kohaliku omavalitsuse töö on puurkaevu projekti edastada Keskonnaametisse kooskõlastamisele.
  5. Peale Keskkonnaameti kooskõlastamist väljastab kohalik omavalitsus puurkaevu projektile ehitusloa, peale mida võib puurimistöödega alustada.

Tellides puurkaevu meilt, ajame paberid Teie eest ise korda!

Puurkaevude projekteerimise ja rajamise õigus on vaid hüdrogeoloogiliste tööde tegevusloaga isikul. Puurvesi OÜ tegevusloa nr KHY000021

Teavitame, et kasutame kodulehel küpsiseid. Lehe kasutamise jätkamiseks nõustu küpsistega. Rohkem infot

MEIE KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED Kasutame veebilehel küpsiseid, et tagada külastajatele meeldiv kogemus. Kui te ei muuda seadistust, eeldame, et soovite saada kõiki Puurvesi veebilehe failide küpsiseid. Muidugi võite soovi korral küpsisefaili seadistust alati muuta. Palume siiski arvesse võtta, et kui muudate küpsiste seadistusi, ei saa me tagada veebilehe korrapärast toimimist. Mõned funktsioonid lehel võivad minna kaduma ja te ei pruugi mõningat sisu enam näha.

Sulge