PUURKAEVUD|MAASOOJUSPUURAUGUD|PROJEKTEERIMINE|
VEETÕSTE- JA PUHASTUSSEADMED|KANALISATSIOON

Puurkaevu puurimine

Puurkaevu puurimise eesmärgiks on jõuda sügavusele, millel oleks optimaalne maapinnast kõlbulikku joogivett üles pumbata. Antud tööks kasutame reeglina horisontaalse puurimise meetodit. Puurkaevu puurimine koosneb kahest osast, milleks on puurimine ja kaevu seinade töötlemine, ehk manteldamine.

Puurimise jaoks kuluv aeg sõltub suuresti pinnasest ja vajalikust sügavusest. Reeglina algab kvaliteetse joogivee piir umbes 20m sügavuselt, aga on olukordi, kus tuleb puurida näiteks 100m sügavusele. See sõltub just sellest, milline pinnas planeeritud koha alla maapõue jääb. Üldjuhul on Lõuna-Eestis puuritava augu vajatav sügavus madalam, kui Põhja-Eestis, kus valitseb pigem paekivine pinnas. Lisaks mängib rolli pinna murenemine. Kohas, kus maapind on mure tuleb puurida sügavuseni, kus puurkaevu põhjas olevad küljed jäävad pidama.

Teine, võrdselt tähtis osa, puurkaevu puurimise juures on kaevu seinade toestamine ehk manteldamine. Selle käigus kaetakse puuraugu seinad kinni, et takistada varinguid ning kaitsta vett saaste eest. Manteldamiseks kasutame üldjuhul terastoru. Manteldamisele tuleks  suurt tähelepanu pöörata, sest puurkaevu puurimine ilma selle edaspidise töö korraliku kindlustamiseta ei ole otstarbekas!

Puurkaevu puurimine nõuab oskuslikku teenusepakkujat ja kindlasti ka olukorrale vastavat varustust.

Puurkaevu puurimise kohta hinnapäringu, saate teha järgnevalt lingilt:

 

Küsi Pakkumist

 

Jaga meid sotsiaalmeedias...Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someone